top of page

Kullanıcılar

Sanata ilgisi var, zaman ayırabiliyor.

Artık, çevresindeki belirli sanat/kültür merkezlerine gitmek istemiyor. İnternette yaptığı “sanat galerileri” araştırmasında hep gittiği mekanlarla veya kapanmış mekanlarla karşılaşıyor genel olarak. Bu yüzden ART.IST uygulamasını kullanmaya başlıyor. Çevresindeki “farklı” ve kendisi için “yeni” sanat/kültür merkezlerine gitme şansı yakalıyor.

 

ART.IST uygulamasının harita özelliği onun yeni yerler keşfetmesine yardım ediyor.

Sanata ilgisi var, zaman ayırabiliyor.

 

Gördüğü sanat eserlerinden etkileniyor ve sanat koleksiyonu yapmaya başlamak istiyor. Belirli bir bütçeye sahip olduğundan, bütçesine göre seçebileceği sanat eserlerini görmek istiyor.

 

ART.IST uygulamasında ilk başta üyeliğini normal hesaptan açmıştır, ayarlardan “Koleksiyoner” özelliğine geçirmiştir hesabını ve ayarlar kısmından bütçesini belirleyerek karşısına çıkan sanat eserlerine teklif verebilip, daha fazla bilgi edinmeye başlayabiliyor.

Sanat galerisi sahibidir, yıllardır sanatın içindedir.

Varolan uygulamalarda sanat pazarlama sitelerinde, sanatçı eklemek, yeni sergiyi eklemek zordur bu konuda zorlanıyordur. Dışardıdan bu konular için yardıma ihtiyaç duyuyordur.

 

ART.IST uygulamasının kolay arayüzü sayesinde kendi başına kolayca yeni sergi tarihlerini girebilmekte ve değişiklerini hızlıca yapabiliyor. 

 

Temsil ettiği sanatçıları hakkındaki bütün bilgilerini, eserlerini eklerken zaman kaybetmiyor.

Sanat galerisi sahibidir. Daha yeni bir sanat galerisi olduğundan dolayı, galeriye ziyaretçi gelmemektedir.

 

Yeterli bütçesi olmadığından dolayı sanat/kültür gazete veya dergilerine reklam verememektedir. Sadece çevresindeki tanıdıklarına kendisini duyurabilmiştir.

 

ART.IST uygulamasında bir profil açarak, sanat galerileri haritasındaki yerini hızlıca alarak, galerisini ön plana çıkarmıştır. Galerisinde temsil ettiği sanatçıları ve eserlerini girerek, potansiyel ziyaretçilerine ne tür işler sergilendiğini gösterme fırsatını tanımıştır.

Koleksiyonerdir.

 

Eserlerini evinde sergilemektedir ve yeni eserler satın alarak, varolan eserleriyle yeni bir düzenleme istemektedir evinde. Kendisinin sahip olduğu sanat eserlerini galerilere atarak vakit kaybetmek istememektir.

 

ART.IST uygulamasında koleksiyoner hesabına sahiptir ve “Koleksiyonlarım” kısmından kendisinde var olan eserleri paylaşarak sanat galerilerinin, sanatçılarının kendine eser önermelerini sağmaktadır.

Yoğun tempoda çalışan birisidir.

 

Sanat galerisine gittiğinde kendisiyle özel olarak birinin ilgilenmesinden hoşlanmaktadır ancak gittiği zaman genellikle bunu ilgiyle karşılaşamamaktadır. İlgisini çeken eserler hakkında detaylı bilgi alamamakla kalmayıp aynı zamanda beğendiği eserlerin satılık olup olmadığını öğrenmektedir.

 

ART.IST uygulamasıyla beraber gitmek istediği galeriden, kendi takvimine uygun randevu alırken, birinin özellikle onunla ilgilenmesini isteyip istemediğini belirtebilirken, satın almakla ilgilendiğinide belirtebiliyor.

Sanat galerisi sahibidir.

 

Ziyaretçileri ile birebir iletişim kurmak istemektedir. Onların geri dönüşlerine ve fikirlerine önem vermektedir. Ancak mail adreslerine gelen mailler çoğu zaman gözden kaçmaktadır.

 

ART.IST uygulamasının mesaj özelliğini kullanarak, eser hakkında daha detaylı bilgi almak isteyen, yorum veya fikiri olarak ziyaretçileriyle hızlıca iletişim kurabilmektedir.

Sanat severdir.

 

Galeri açılışlarını, sanatçı konuşmaları vb. Etkinlikleri takip ederken zorlanmakta ve birden fazla kaynaktan takvim oluşturmaya çalışmaktadır, bu çoğu zaman kaçan etkinliklere neden olurken, harcanan zamandan dolayı yormaktadır

 

ART.IST uygulamasına dahil olan sanat/kültür merkezleri kendi takvimlerine bir etkinlik girdikleri zaman, orayı favorilerine eklemese kişi takvime eklenme özelliği ile etkinlikleri kolayca takip edebilmeye ve hatırlatmasını açarak, bildirim gelmesini sağlamaktadır.

Sanat galerisi sahibidir, yıllardır sanatın içindedir.

Varolan uygulamalarda sanat pazarlama sitelerinde, sanatçı eklemek, yeni sergiyi eklemek zordur bu konuda zorlanıyordur. Dışardıdan bu konular için yardıma ihtiyaç duyuyordur.

 

ART.IST uygulamasının kolay arayüzü sayesinde kendi başına kolayca yeni sergi tarihlerini girebilmekte ve değişiklerini hızlıca yapabiliyor. 

 

Temsil ettiği sanatçıları hakkındaki bütün bilgilerini, eserlerini eklerken zaman kaybetmiyor.

Sanata ilgisi vardır ancak sanatçı, küratör veya galeri isimlerini not etmemektedir ve sonrasında beğendiği sanatçı, küratör veya galeriler aradığı zaman bulamamakta veya zorlanmaktadır. Sohbet esnasında birileriyle paylaşmak isterken, bulamadığından paylaşamamaktadır.

 

ART.IST uygulamasında beğendiği ve sürekli hatırlamak istediği sanatçı, küratör veya galeri isimlerini kaydedebilirken aynı zamanda otomatik olarak kategorilere ayrılmasından dolayı kolayca aradığı isimi bulabilmektedir.

Bu proje Ekinsu Köse tarafından İstanbul Bilgi Üniversitesi Görsel İletişim Tasarım programı mezuniyet projesi olarak tasarlandı ve uygulandı​.

Ekinsu Köse, Istanbul Bilgi Üniversitesi Görsel İletişim Tasarımı Programı 2021 Mezuniyet Projesi

bottom of page